Besin Takviyeleri

Sağlıklı ve dengeli bir beslenme genellikle bir vitamin ve mineral kaynağı sağlarken, sağlıklı diyetinizin üzerine besin takviyeleri almak, vücudunuzun her gün ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamada faydalı olabilir. Ek olarak, besin takviyeleri, kronik hastalık riskinizi azaltmanıza ve uzun vadeli sağlık bakım maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olabilir. Bu, vücudunuz kadar cüzdanınız için de sağlıklıdır.

Stresli bir hayat, tıbbi komplikasyonlar ve enerjik yaşam, vücudunuzda çok özel mineraller veya vitaminler için daha büyük bir ihtiyaç yaratabilir. Besin takviyeleri, yediğiniz gıdadaki eksikliklerin düzeltilmesine de yardımcı olabilir. Bu takviyeler ilaç olarak değil, destekleyici bir ürün olarak değerlendirilmelidir. Besin takviyeleri farklı markalardan tablet, jel, toz, sıvı veya kapsül şeklinde alınabilir.

Besin Takviyesinin Önemi Nedir?

İnsan bünyesinin dengesini etkileyen birçok iç ve dış etken bulunmaktadır. Zorlu bir hafta, yorucu işler, yeterli şekilde beslenememe bunlara örnek olarak verilebilir. Besin takviyelerinden faydalanmak kişinin bünyesini stabil bir konuma getirerek eksikliğini duyduğu bütün yapıları sağlar.

Besin takviyeleri sayesinde doğru besinlerden yeteri miktarda tükettiğinize emin olabilirsiniz. Özellikle A, B12, C, D ve E vitaminlerini takviyelerden almanın faydası çok büyüktür. Takviye almak, tüm vitamin ve mineral eksikliklerinizi otomatik olarak ortadan kaldırmaz. Her gün yeterli besin aldığınızdan emin olmak için beslenme düzeninize de dikkat etmelisiniz.

Yaş ilerledikçe bağışıklık sistemi ve bilişsel yetenekler yavaş yavaş kaybolmaya başlamaktadır. Alınan besin takviyesi ürünleri bu süreci başarılı bir şekilde yavaşlatabilmektedir. Bedeni ve bünyeyi yoracak işlerde çalışılması durumunda da takviyeler uzmanlarca önerilmektedir. Örneğin kalsiyum ve D vitamini takviyeleri, kemiklerini güçlü ve sağlıklı tutmak isteyenler için harikadır. Besin takviyelerinin yararları içerisinde ayrıca düzenli bir uyku dengesi, alınan diğer ilaçların yan etkilerinin azaltılması, daha zinde hissetme, daha az hasta olma gibi yararlar da bulunmaktadır.

Besin Takviyesi Ürünleri

Besin takviyesi ürünleri içerisinde en yoğun tercih edilen kategoriler saç ve saç derisi, eklem sağlığı ürünleri ve bağışıklık güçlendirici ürünlerdir. Yine en çok alınan takviyeler ise collagen, omega 3 ve vitamin & mineral grubuna aittir.

Saç ve saç derisi ürünlerinde içerik Folik Asit ve Biotin’den oluşmaktadır. Deriyi güçlendirerek sağlıklı uzamasını sağlayan ve dökülmeleri engelleyen bu ürünlerin doğal içeriğe sahip olması çok önemlidir. Bu kapsamda en çok tercih edilen markalar New Life ve Dynavit’tir. Eklem sağlığı kategorisinde ise ürünler genelde kalsiyum, magnezyum ve D vitaminini içermektedir. Bu ürünler tablet veya jel şeklinde kullanılabilmektedir. Bu kategoride en çok tavsiye edilen markalar ise VitabioticsOsteocare ve Orzax’dır.

Bağışıklık güçlendirici besin takviyeleri içerisinde birçok farklı içerik uygun bir ölçüde birleştirilerek kullanıcılara sunulmaktadır. Daha az hasta olmak, daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmak amacıyla kullanabilirsiniz. Supradyn, Efa, Pharmaton, Ocean, Voonka, EasyDefence gibi markalar kullanıcılardan tam puan alan markalardır. Yine, vücudunuza collagen takviyesi için de Voonka, Suda Collagen, Day2Day, ve Nurtaxin’in ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Genelde kapsül formunda satışa sunulan vitamin ve mineral içeren takviye ürünlerini ise Orzax, Sidefer, New Life ve Supradyn gibi markalardan tercih edebilirsiniz. Özellikle büyüme çağındaki çocuklar için kesinlikle Omega 3- Balık Yağı tercih edilmelidir. Kemiklerin doğru gelişmesi ve bağışık sistemini güçlendirmek amaçlı bu takviyeleri sıvı, tablet, jel, ve kapsül şeklinde kullanabilirsiniz. En güvenilir markalara ulaşabilmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Besin Takviyesi Ürünlerinin Fiyatları

Besin takviyesi ürünleri direkt vücuda alınabilen yapılar olduğundan, sahip oldukları içerik büyük önem taşımaktadır. Güvenilir içeriğe sahip olmayan markaları kullanmak ya da doğru oranlarda tüketmemek kişi sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Doğru ve güvenilir takviyelere ulaşmak ve besin takviyesi ürünlerinin fiyatlarını gözlemleyebilmek için www.ozekpharma.com sitemize göz atmayı unutmayın!

Multivitaminler
₺199,90 KDV Dahil
₺325,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Multivitaminler
₺142,00 KDV Dahil
₺279,50 KDV Dahil
Koenzim
₺915,50 KDV Dahil
₺1.319,00 KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Ücretsiz Kargo
Beta Glukan
₺150,50 KDV Dahil
₺259,50 KDV Dahil
Collagen
₺738,00 KDV Dahil
₺899,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
D Vitaminleri
₺122,50 KDV Dahil
₺149,50 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
D3K2 Vitaminleri
₺171,50 KDV Dahil
₺239,50 KDV Dahil
Demir
₺247,50 KDV Dahil
₺375,00 KDV Dahil
Omega 3-Balık Yağı
₺261,00 KDV Dahil
₺314,50 KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR