Akne Bakımı

Cildinizde, yağ, bakteri, ölü cilt hücreleri ve kir tarafından tıkanabilen gözenek adı verilen küçük delikler vardır. Bu meydana geldiğinde, bazen sivilce veya leke olarak da adlandırılan bir akne ortaya çıkabilmektedir. Akne ve sivilce bakımının düzenli yapılmaması, ciltte yara izine neden olabilir.

Yüzünüzdeki ve vücudun diğer görünür yerlerindeki akne ve sivilce izleri, benlik saygısını ve özgüveni etkileyebilir ve hatta kaygı veya depresyon duygularına katkıda bulunabilir. Fakat akne bakım ürünleri ile bu lekelerin kolaylıkla tedavi edilebileceğini de unutmayın.

Akne Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Akneler için gidilen doktorlar bazı reçetesiz ilaçlar önerebilir. Durumun ciddiyetine, yaşınıza, sahip olduğunuz aknenin türüne ve reçetesiz satılan ilaçların ne kadar etkili olduğuna bağlı olarak, daha güçlü reçeteli ilaçlara ihtiyacınız olabilir. Normal hormonal değişiklikler sırasında akneyi önlemek imkansız değilse de zordur. Ancakakne ve sivilce bakımı şu şekilde yapılabilir:

  • Yüzünüzü her gün ılık su ve hafif bir yüz temizleyici ile yıkayın.
  • Rutin olarak nemlendirici kullanın.
  • Makyaj kullanmayı bırakmanıza gerek yok, ancak “komedojenik olmayan” ürünler kullanmaya çalışın ve her günün sonunda makyajı çıkarın.
  • Ellerinizi yüzünüzden uzak tutun.

Akne Bakımı Ürünleri

Akne bakım ürünleri genel anlamda temizleyicilerden oluşmaktadır. Ciltte herhangi bir ölü deri tabakası ya da genişleyen gözeneklere kirlerin dolması dışında dışarıdan akneye sebep olan başka bir yapı yoktur. Cildin düzenli temizlenmesi akneden korunma şartının başında yer almaktadır. Cilt temizleme ürünü olarak La Roche, Bioderma, Vichy ve CeraVe’yi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, akne kremlerini de kullanabilirsiniz. Bu kremler genelde yüzün tamamına değil, yalnızca sorunlu olan bölgeye uygulanmalıdır.

Akne Bakımı Ürünlerinin Fiyatları

 

Direkt cilde uygulanan bu ürünlerde yüksek etkiyi görebilmek için cilt tipine uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Marka ve içerik bazında fiyatlandırma yapılabilen bu ürünlerde önemli olan alerjik reaksiyonlara yol açmayacak, doğal içeriğe sahip ürünleri kullanmaktır. Cildimiz sahip olduğumuz en önemli ve en değerli yapımızdır. Dolayısıyla fiyatından çok, içeriğe odaklanılarak alışveriş yapılmasını tavsiye ediyoruz. Doğal içeriğe sahip yüzlerce ürüne hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaşmak için www.ozekpharma.com’u ziyaret edebilirsiniz!

Yüz Nemlendiriciler
₺693,43 KDV Dahil
₺869,90 KDV Dahil
Yüz Temizleyiciler
₺375,00 KDV Dahil
₺500,00 KDV Dahil
Misel Sular
₺184,76 KDV Dahil
₺199,50 KDV Dahil
Yüz Temizleyiciler
₺1.902,71 KDV Dahil
₺2.300,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Yüz Temizleyiciler
₺388,00 KDV Dahil
₺644,90 KDV Dahil
Yüz Temizleyiciler
₺868,00 KDV Dahil
₺1.119,90 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
Yüz Nemlendiriciler
₺630,00 KDV Dahil
₺869,90 KDV Dahil
Maske ve Peeling
₺364,32 KDV Dahil
₺489,00 KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR