Kişisel Bakım

Kişisel bakım fiziksel ve mental olarak ayakta kalma motivasyonumuzu tetikleyen şeylerden biridir. Dengeli beslenmek, doğru kişisel bakım ürünlerini kullanmak, zaman zaman vücudu arındırmak kişisel bakımın gerekliliklerindedir.

Pekikişisel bakımı nasıl yapmalıyız? Bu anlayış cildin ve bünyenin ihtiyacına göre kişiden kişiye değişebilmektedir. Vücudu doğru temizlemek, ihtiyaç olan bölgelere doğru ürünleri kullanmak ve bunu alışkanlık haline getirmek gereklidir. Kişisel bakıma zaman ayırmanın stresi azaltmak, ilişkileri geliştirmek ve benlik saygısını artırmak gibi geniş kapsamlı faydaları vardır. Bunun için her gün sadece birkaç dakika bile olsa düzenli takip edebileceğiniz bir kişisel bakım rutini oluşturmanız yeterlidir.

Kişisel Bakım Önemi Nedir?

Kişisel bakımhem fiziksel hem de mental sağlık için çok önemlidir. Düzenli ve doğru bir kişisel bakım alışkanlığı ile herkes kendisini daha temiz, daha sağlıklı ve daha güzel hisseder. Kişisel bakım; cildinizin parlak, taze ve sağlıklı olması için çok gerekli bir alışkanlıktır.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak istemekkişisel bakım ürünlerinin gerekliliği ön plana çıkıyor.Kişisel bakım ürünleri, cildi temizlemek, güzelleştirmek ve görünümünü değiştirmek için cilde uygulanan ürünlerdir.Bu ürünleri düzenli şekilde kullanmak cildi daha dinç tutar, sürekli bir temizleme hali olduğundan mikroplardan ve hastalıklardan uzaklaşmayı sağlar.

Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım ürünleri genel çapta saç bakım, ağız bakım, vücut bakımı, el-ayak bakım olarak 4 ana kategoriye ayrılabilmektedir. Deodorant-kolonya gibi ürünler herkes için geçerli olurken, lens solüsyonu gibi ürünler kişiye özel bakım ürünleri kategorisinde değerlendirilebilir.

Saç bakım ürünlerinde kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken nokta saç derisine zarar vermeyecek nitelikte ürünlerin kullanılmasıdır. Kepek, saç derisinin en büyük sorunudur ve bu nedenle birçok ürün kepek karşıtı olarak üretilmektedir. Saçı aşırı kurutmayan, doğal yağ dengesini bozmayan ürünler kullanmayı tercih edin. En çok tercih edilen, doğal içeriğe sahip kategoride bulunan markalara Bioderma, Vichy, Mustela, W Lab, Dermoskin ve Prozinc örnek olarak verilebilir.

Kişisel bakımın vazgeçilmez bir diğer kategorisi elbette ağız sağlığıdır. Sağlıklı bir diş ve diş etine sahip olunmaması durumunda birçok hastalığa kapı açmış oluyoruz. Günde en az 2 kez diş minesine ve diş etlerine zarar vermeyecek yumuşaklıkta bir fırça ile dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Ağız bakım konusunda kullanıcıların şiddetle tavsiye ettiği markalar arasında ise Corega, Sensodyne, Marvis, JackandJill, Curapox ve Oral B bulunmaktadır.

Vücut bakım yine herkesin düzenli olarak gerçekleştirmesi gereken bir rutindir. Duş jelleri, tüy dökücü kremler, temizleyici jeller bu kategorinin başında yer almaktadır. Cildinizin tahriş olmaması ve yıpranmaması için gönül rahatlığı ile Bioderma, IceTheraphy, Sebamed ve La Roche gibi doğal içerikli ürünleri kullanabilirsiniz. Yine, özellikle hijyenin büyük önem taşıdığı lens solüsyonu gibi ürünlere titizlikle yaklaşmalısınız. Bioture ve Opti-Free gibi uzmanlar tarafından önerilen markaları kullanabilirsiniz.

Kişisel Bakım Ürünlerinin Fiyatları

Kişisel bakım hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğu kadar, doğru ürünü kullanmak da bir o kadar hayatidir. Kişisel bakım rutini oluşturmadan önce ürün içeriğine kesinlikle bakılmalı, alerjik reaksiyona yol açabilecek, tahriş, kızarıklık, kaşıntı gibi problemler yaratmayacak kişisel bakım ürünleri tercih edilmelidir. Kategoriler bu kadar geniş ve ürün skalası bu kadar fazla olduğunda kişisel bakım ürünlerinin fiyatları da uçuk bir araya sahip olabiliyor. Vücudumuza birebir temas edecek ürünler için fiyattan ziyade içeriğine odaklanılmasını tavsiye eder, doğal ve tavsiye edilen tüm ürünleri görebilmeniz için www.ozekpharma.com sitemize sizleri bekleriz!

Biotin
₺258,27 KDV Dahil
₺323,90 KDV Dahil
Biotin
₺284,00 KDV Dahil
₺389,00 KDV Dahil
Şampuanlar
₺215,70 KDV Dahil
₺233,90 KDV Dahil
Biotin
₺197,14 KDV Dahil
₺232,85 KDV Dahil
Arayüz Fırçaları
₺220,90 KDV Dahil
₺235,00 KDV Dahil
Arayüz Fırçaları
₺220,90 KDV Dahil
₺235,00 KDV Dahil
Şampuanlar
₺140,00 KDV Dahil
₺170,00 KDV Dahil
Kişisel Bakım
₺109,50 KDV Dahil
₺127,00 KDV Dahil
Şampuanlar
₺256,55 KDV Dahil
₺299,80 KDV Dahil
Şampuanlar
₺556,50 KDV Dahil
₺629,50 KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR